Едуардс вкарва 29, Таунс добавя 28, докато Уулвс се отдръпва за победата със 101-86 над Нетс
AP News | 2024-02-25 | 06:56:05

МИНЕАПОЛИС (AP) — Антъни Едуардс вкара 11 от своите 29 точки през четвъртата четвърт, прекъсната от забивка в последната минута , тъй като Минесота Тимбъруулвс овладя еднолично първото място в Западната конференция с победа със 101-86 над Бруклин Нетс в събота вечер.

Карл-Антъни Таунс добави 28 точки за Минесота, която се върна от загуба в петък от Милуоки. Тимбъруулвс вече са 5-2 този сезон във втората вечер на мачовете.

Кем Томас поведе Бруклин с 18 точки. Водещият голмайстор на мрежите Микал Бриджис, който влезе в събота със средно 21,7 точки на мач, добави 15 точки.

Победата поставя Timberwolves с половин мач пред бездействащия Оклахома Сити в конференцията.

Мрежите паднаха до 0-2 под командването на временния старши треньор Кевин Оли. Оли пое мястото на Жак Вон, който беше уволнен по време на паузата на мача на звездите.

Нещата се развалят с оставащи 22,5 секунди и играта вече е извън контрол. Денис Шрьодер се свърза с Майк Конли, след като Конли отбеляза тройка, карайки Джейдън Макданиелс от Минесота да бутне Шрьодер. Играта доведе до четири компенсирани технически фаула, по два за всеки отбор.

И двата отбора се бориха от пода. Минесота стреля 43% от и 31,6% от дълбочина. Бруклин стреля с 34% и беше само 6 от 35 от диапазона за 3 точки.

Тимбъруулвс бяха без центъра Руди Гобер, който пропусна мача в събота с изкълчен ляв глезен. Гобер получи контузията в третата четвърт на загубата от Милуоки в петък. Събота беше едва вторият мач, който той пропусна този сезон.

Без Гобер, Минесота се бореше на дъските. Бруклин надмина Уулвс с 56-51.

Наз Рийд от Минесота се приземи неудобно през втората четвърт, като се сблъска с коша и удари крака си по средата на втората четвърт. Той отиде до съблекалнята на собствен ход и в крайна сметка се върна в играта в средата на третата четвърт.

Мрежи: в Мемфис в понеделник вечер.

Timberwolves: Домакин на Сан Антонио във вторник вечер.